05. 07. 2016 - 21:46
Bale: Bilo bi lijepo da ponovimo bajke Danske i Grčke
907
Shares
Bale: Bilo bi lijepo da ponovimo bajke Danske i Grčke

VJERUJE U USPJEH

Bale: Bilo bi lijepo da ponovimo bajke Danske i Grčke

05. 07. 2016 - 21:46
0
Shares

Fudbalski reprezentativac Velsa Gareth Bale rekao je da njegova ekipa s dosta samopouzdanja dočekuje utakmicu polufinala Evropskog prvenstva protiv Portugala.

"Očigledno je da smo premašili očekivanja ljudi, svjesni smo toga. Ali, uvijek smo vjerovali da možemo do kraja... Vidite bajku Grčke i Danske u prošlosti i pomislite - zašto ne bismo mogli i mi to da uradimo?", rekao je Bale.

Fudbaleri Velsa i Portugala sutra igraju polufinale šampionata Evrope. Meč je na programu od 21 sat u Lionu.

"Napredovali smo kao tim u kvalifikacijama, a još više smo porasli tokom turnira. Kad smo morali da pobijedimo igrajući ružan fudbal, pobijedili smo ružno. Kad smo morali da igramo fudbal, igrali smo fudbal. Vjerovao sam da možemo nešto da uradimo, zato sam i rezervisao odmor tek za 11. juli... Mnogo smo naučili iz prve dvije utakmice protiv Slovačke i Engleske, stvarno smo napredovali i dobili mnogo više samopouzdanja", rekao je Bale.

On se prisjetio i riječi saigrača iz Reala, reprezentativca Njemačke Tonija Kroosa.

"Sjećam se da je Toni Kroos rekao da ćemo odigrati samo tri utakmice na Evropskom prvenstvu. Bilo je dosta smijeha i šale, ali bilo je dosta maltretiranja tokom godina... Bilo bi baš lijepo da se sretnemo u finalu", rekao je bivši fudbaler Tottenhama.

U drugom polufinalu, u četvrtak, sastaju se Francuska i Njemačka.

(Sport.ba/Beta)

Učitaj još novosti