13. 01. 2024 - 19:33
SRAMOTNO, JADNO, BEZVOLJNO: "Zmajevi" ostali bez šansi za...
907
SRAMOTNO, JADNO, BEZVOLJNO:

SRAMOTNO, JADNO, BEZVOLJNO: "Zmajevi" ostali bez šansi za prolazak nakon debakla!

0

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva od selekcije Nizozemske 20:36(7:17).

Veoma loše prvo poluvrijeme je itekako koštalo "Zmajeve", koji su u većem dijelu izgledali dekoncentrisano.

Počeli smo dobro i prvi postigli gol, ali onda je krenula prva od nekoliko serija Nizozemaca. Vrlo brzo su nas preokrenuli serijom od četiri gola, prije nego što je Panić pogodio za BiH.

Međutim, to je samo pokrenulo još veći niz pogodaka nizozemskih rukometaša, koja je trajala 12 minuta, a za vrijeme koje smo primili čak šest golova bez da smo ijedan postigli.

U većini napada nismo imali pravu ideju, te smo često i gubili lopte, pa čak i kada bismo imali igrača više na parketu.

S druge strane, Nizozemci su odigrali gotovo pa savršeno prvo poluvrijeme i iskoristili svaki naš kiks, te ga pretvorili u svoju prednost.

U drugom poluvremenu se igralo nešto opuštenije, ponajviše zbog velike prednosti Nizozemaca.

Prednost nizozemske reprezentacije išla je i do 17 golova razlike.

U redovima Nizozemske zaista treba naglasiti nevjerovatne partije Danija Baijensa i Rutgera Ten Veldea. Njih dvojica su apsolutno bili nezaustavljivi za bh. rukometaše.

Ten Velde je bio najefikasniji na utakmici s devet golova, dok je Baijens dodao osam.

U reprezentaciji BiH najviše su se istakli Marko Davidović i Marko Panić sa četiri odnosno tri gola.

Golmani BiH su utakmicu završili sa sveukupno osam odbrana, dok je nizozemski golman Ravenbergen imao devet.

Reprezentacija BiH porazom od selekcije Nizozemske ostala je bez šansi za prolazak grupne faze Evropskog prvenstva.

Nizozemska je upisala drugu pobjedu na ovom turniru i izgledali su poprilično dobro u obje odigrane utakmice.