30. 05. 2023 - 23:40
Na današnji dan prije četiri godine svijet je upoznao Halanda:...
907
Na današnji dan prije četiri godine svijet je upoznao Halanda: Dao je devet golova na jednoj utakmici

ČUDESNI NORVEŽANIN

0

Fenomenalni Erling Haland (Haaland) iza sebe ima briljantnu sezonu na kraju koje bi se mogao domoći i trofeja Lige prvaka.

Čudesni Norvežanin je osvojio Premijer ligu i oborio rekorde, a bit će jedna od glavna uzdanica u pohodu "Građana" na titulu evropskog prvaka.

Za Halanda danas svi znaju, a prvi put je skrenuo pažnju na sebe prije četiri godine. Tada je Haland na jednoj utakmici postigao čak devet golova.

Bilo je to u utakmici Svjetskog prvenstva do 20 godina u Poljskoj. Haland je bio nemilosrdan protiv selekcije Hondurasa kojoj je dao devet pogodaka, a Norveška je na kraju trijumfovala sa 12:0.

U prvom poluvremenu te utakmice Haland je postigao četiri gola, a u drugom poluvremenu dodao je još pet. Norveška je na kraju osvojila bronzu, iza selekcija Urugvaja i Novog Zelanda.

Haland je tada bio član austrijskog Salzburga iz kojeg će preći u Borusiju Dortmund, da bi onda ovog ljeta "Milionere" zamijenio Mančester sitijem.