24. 10. 2021 - 16:20
KAKAV USPJEH: Fabio Quartararo u 22. godini postao svjetski...
907
KAKAV USPJEH: Fabio Quartararo u 22. godini postao svjetski prvak u motociklizmu

FRANCUZ ZASLUŽENO SLAVI

0

Francuski motociklista Fabio Quartararo je postao svjetski prvak osvojivši svoju prvu titulu u Moto GP u karijeri.

Njegov najveći rival Francesco Bagnaia bio je na četiri i po kruga od toga da dođe do pobjede u Misanu i prilike da se u posljednje dvije utrke sezone bori s 22-godišnjim Quartararom za titulu.

Dobrim startom i konstantnom vožnjom je čuvao prvo mjesto uprkos svim napadima Marca Marqueza koji se probio na drugo mjesto.

Međutim, pet krugova do kraja Bagnaia je izletio sa staze i tako predao krunu u ruke Francuza.

Pobjednik utrke na kraju je bio Marquez, a novi svjetski prvak Quartararo je završio na četvrtom mjestu.

Inače, posljednji put u Italiju su vozila dvojica legendarnih motociklista, Valentino Rossi i Danilo Petrucci, koji je utrku završio na samom početku jer je izletio sa staze.
Rossi je posljednju utrku u svojoj domovini završio na 10. poziciji.