
Devetostruki svjetski šampion Valentino Rossi potpisao je produžetak saradnje s Yamahom do kraja 2018. godine.
’Doktor’ je pred start novog šampionata, koji počinje već sutra Velikom nagradom Katara, najavio da će poslije nekoliko utrka donijeti zvaničnu odluku o svojoj budućnosti, ali je ona ipak uslijedila mnogo ranije.
"Presretan sam jer mi je oduvijek bio plan da se takmičim u auto-moto sportu dok mogu da budem konkurentan, ali da u isto vrijeme i uživam. Od povratka u Yamahu 2013. godine, osjećao sam kao da sam ponovo kod kuće i to se itekako vidjelo po rezultatima. Uživam u radu sa svojom ekipom i ostatkom tima, njihova podrška za mene nema granica", poručio je šampion.
Rossi je četiri svoje titule od sedam u kraljevskoj klasi osvojio upravo u Yamahi – 2004., 2005., 2008. i 2010. godine, a prethodno je osvojio po jednu titulu u klasama do 125 i 250 kubika, odnosno kraljevskoj klasi vozeći za Hondu od 2001. do 2003. godine.
Sada nam preostaje da vidimo može li Rossi povratiti titulu i tako stići do jubilarnog 10. naslova u karijeri.