907

Emil Kostadinov

L. P.
0
Prošlo je više od 20 godina otkad je Emil Kostadinov pogotkom na Parku prinčeva eliminirao Francusku iz utrke za Svjetsko prvenstvo 1994. godine. Zločesti Chelseajev navijač podsjetio je Laurenta Blanca na tu epizodu u srijedu na Stamford Bridgeu… Te srijede, 17. studenog 1993. godine, Bugari su ispisali nogometnu povijest na pariškom stadionu Park prinčeva. Hitronogi napadač Porta Emil Kostadinov u 90. je minuti pogodio za konačnu 2-1 pobjedu Bugara protiv favoriziranih domaćina u ključnoj utakmici šeste skupine europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Sjedinjenim Državama. Kostadinov je također bio strijelac za 1-1 u 37. minuti, nakon što je u 31. Francuze u vodstvo doveo Eric Cantona. Laurent Blanc bio je zadnji francuski reprezentativac koji je pokušao uklizavanjem spriječiti pogodak koji je Kostadinov postigao iskosa s desne strane, zakucavši loptu pod gredu. Tim je golom zavio u crno Francuze kojima je dovoljan bio i jedan bod. U srijedu je Laurent Blanc vodio svoj PSG u uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu. PSG je dobio prvi susret s 3-1, ali je Chelsea pred svojim navijačima nadoknadio taj zaostatak i pobjedom 2-0 osigurao plasman u polufinale zbog gola u gostima. Jedan pakosni navijač Chelsaja je u sudačkoj nadoknadi pokazao i razvio dres Kostadinova kako bi valjda stavio još malo soli na ranu Laurenta Blanca…