Rosbergu i Hamiltonu prvi startni red, šampion kreće tek 11.
907

VN Bahreina:

M. H.
0
Mercedesovi vozači Nico Rosberg i Lewis Hamilton očekivano su osvojili dva najbolja startna mjesta uoči Velike nagrade Bahreina, treće ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.
Nakon što je Hamilton ostvario pole-positione u Australiji i Maleziji, u Bahreinu je najbolje vrijeme ostvario Rosberg. Krug odvezen u vremenu 1:33.185 bio mu je dovoljan za prvi ovosezonski i peti ukupno pole-position u karijeri, a od timskog kolege Hamiltona bio je brži za 279 hiljadinki. Mercedesovi su vozači dominirali na svim treninzima u Bahreinu osvojivši prva dva mjesta, a za razliku od službenog kvalifikacijskog, na svim je slobodnim treninzima Hamilton završavao ispred Rosberga. Iz drugog startnog reda krenut će Daniel Ricciardo u Red Bullu i Valtteri Bottas u Williamsu, a iz trećeg Sergio Perez u Force Indiji i Kimi Räikkönen u Ferrariju. Četverostruki uzastopni svjetski prvak Sebastian Vettel startat će tek 11. budući nije uspio izboriti posljednju kvalifikacijsku rundu. VN Bahreina, rezultati službenog kvalifikacijskog treninga: 1. Nico Rosberg (Mercedes) 1m33.185s 2. Lewis Hamilton (Mercedes) +0.279s 3. Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault) +0.866s 4. Valtteri Bottas (Williams-Mercedes) +1.062s 5. Sergio Perez (Force India-Mercedes) +1.161s 6. Kimi Räikkönen (Ferrari) +1.183s 7. Jenson Button (McLaren-Mercedes) +1.202s 8. Felipe Massa (Williams-Mercedes) +1.326s 9. Kevin Magnussen (McLaren-Mercedes) +1.527s 10. Fernando Alonso (Ferrari) +1.807s...