
Uriah Rennie (65) 1997. godine je postao prvi sudac crne puti u Premiershipu. Dijelio je pravdu u ogledu Derby Countyja i Wimbledona, a danas, 28 godina poslije, ponovno se uči hodati.
Naime, prošle je godine bivši premierligaški sudac bio na odmoru u Turskoj kada ga je uhvatila bol u leđima. Navodno je u početku zbog toga imao problema sa snom, kasnije nije mogao uopće spavati, a sve je kulminiralo kada se vratio u Englesku te je jedvice hodao.
- Proveo sam mjesec dana položen na leđa i još četiri mjeseca sjedeći u krevetu. Držali su me u bolnici do veljače, našli su mi kvržicu koja gura kralježnicu i to je rijetko neurološko stanje pa to nije nešto što bi mogli operirati. Morao sam ponovno naučiti kretati se, ponovno treniram noge - otkrio je Rennie za BBC.
U trenutku katastrofalne ozljede, Ronnie je bio na rubu preuzimanje uloge kancelara na sveučilištu Sheffield Hallam, no život se zapriječio. Sada dana posvećuje fizioterapiji i motoričkim vježbama, kako bi se vratio blizu nekadašnje forme, jer svojevremeno je slovio za "fizički najsposobnijeg" suca na otoku.
- Mogu pomicati stopala i mogu stajati s okvirom pričvršćenim za invalidska kolica, ali moram raditi na gluteusima. Ljuljam se u stolici radeći vježbe, vrlo sam dobar, poslušan pacijent - dodao je Rennie pa zaključio:
- Sada shvaćam koliko su stvari u životu krte. Ne znam hoću li u potpunosti hodati, ali znam da moram pokušati, nikada ne smiješ izgubiti nadu.