Rukometaši Španije i Švedske danas igraju veliko finale...
907
Rukometaši Španije i Švedske danas igraju veliko finale Evropskog prvenstva

0

U finalu Evropskog rukometnog prvenstva danas od 18 sati u Budimpešti će igrati Španija i Švedska.

Španski rukometaši, aktuelni dvostruki evropski prvaci, pobijedili su u polufinalu svjetskog prvaka Dansku rezultatom 29:25 , dok je Švedska bila bolja od olimpijskih prvaka Francuza 34:33.

Današnje finale bit će repriza finala od prije četiri godine kada su u Zagrebu Španci lako došli do naslova evropskih prvaka svladavši Šveđane 29:23.

S obzirom da su izbacili favorizovane Dance, Španija je blagi favorit u svom četvrtom uzastopnom finalu Evropskih prvenstava. U posljednjih pet prvenstva, Španija je osvojila dva zlata, jedno srebro i jednu bronzu.
S druge strane, Šveđani su i dalje rekorderi s četriti zlatne medalja na Evropskim prvenstvima, ali posljednju su osvojili još davne 2000. godine.

Španija treći ili Švedska peti put na tronu Evrope saznat ćemo od 18 sati, a prije toga od 15:30, Danci i Francuzi će odmjeriti snage u borbi za treće mjesto.