23. 01. 2021 - 19:44
Argentina šokirala Hrvatsku, Kauboji pred eliminacijom
907

0

Hrvatska rukometna reprezentacija je neočekivano poražena od Argentine s 23:19 u ključnom meču za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Egiptu.

Izabranici Line Červara baš i ne briljiraju tokom SP-a, a sada su poraženi od autsajdera Argentine i nalaze se na korak od eliminacije.

screenshot-32

Hrvatskoj u zadnjem kolu treba pobjeda nad Danskom i poraz Argentine od Katara, što baš i nije realno za očekivati.

Argentinci silovito kreću u meč i prave 5:0 seriju, ali Hrvatska je uspjela do poluvremena nulirati za ostatak, pa se na odmor otišlo pri rezulatu 12:12.

U nastavku meča Argentinci ponovo preuzimaju vodstvo, dolaze do dva, pa tri, zatim i četiri gola prednosti, a na pet minuta do kraja već je bilo plus pet i tu je bio kraj svim nadama hrvatskih rukometaša.

Čupić je sa sedam golova bio daleko najefikasniji u Hrvatskoj, ali izostala je podrška većine njegovih saigrača. Po tri gola dali su Šebetić i Mamić. Kod Argentine Pizarro je postigao četiri gola, a Baronetto i Simonet po tri gola.