Nije bio ofsajd: Na današnji dan 2014. godine se desila...
907
Nije bio ofsajd: Na današnji dan 2014. godine se desila najveća nepravda u historiji bh. sporta

0

Na današnji dan 2014. godine je na Areni Pantanal u Ciuabi reprezentacija BiH poražena od Nigerije sa 1:0 u drugom kolu grupe F Svjetskog prvenstva.

screenshot-31

U 20. minuti Edin Džeko postiže pogodak za naš tim, ali su sudije signalizirale ofsajd koji nije postojao i koji dan danas proganja mnoge Bosance i Hercegovce. Džeko u 24. minuti ima odličnu priliku, a par minuta poslije Pjanić pokušava sa distance, ali oba puta golman Nigerije Enyeama brani.

Nigerija je povela u 29. minuti golom Petera Odemwingiea. U finišu prvog poluvremena Džeko je imao još priliku nakon dodavanja Pjanića, ali je šutirao preko gola.

NIGERIA v BOSNIA AND HERZEGOVINA (1:0) - 2014 FIFA World Cup™

Bosnia and Herzegovina exit their first FIFA World Cup after suffering a 1-0 defeat to Nigeria, owing to a first-half Peter Odemwingie goal which leaves the ...

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao, a najbolju priliku je imao ponovo Edin Džeko u sudijskoj nadoknadi kada je pogodio stativu. Ovim porazom naša reprezentacija je izgubila šanse za plasman u narednu rundu Mundijala.