
Vozač Mercedesa Valtteri Bottas zaradit će kaznu i prije početka zadnje utrke sezone u Abu Dhabiju.
Finac je na prethodnoj utrci u Brazilu morao odustati zbog kvara na motoru, a mehaničari su nakon detaljnog pregleda utvrdili kako ga nije moguće obnoviti, a još nije otkriven ni uzrok. Isto tako i stari motori su potrošeni pa je ekipa odlučila u Bottasov bolid ugraditi potpuno novi motor.
Takva promjena motora automatski povlači kaznu pomicanja unazad na startnom gridu uoči utrke pa takav scenarij slijedi i za finskog vozača.
Inače, nije to nikakva ishitrena ni neočekivana odluka Mercedesa, jer je naslov u konkurenciji konstruktora već odavno osvojen, njihov prvi vozač Lewis Hamilton odbranio je titulu u pojedinačnoj konkurenciji, a Bottas je na drugoj poziciji u ukupnom poretku s koje ga nitko ne može maknuti, prenosi Tportal.