10. 02. 2018 - 20:27
Bayern golovima Lewandowskog i Mullera savladao Schalke:...
907
Bayern golovima Lewandowskog i Mullera savladao Schalke: Bavarci na šest pobjeda od titule

BUNDESLIGA

0

Bayern iz Munchena je veoma blizu titule.

Nakon pobjede protiv Schalkea danas u derbiju 22. kola od 2:1 stigli su na 18 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Leipziga i potrebno je još 18 bodova da budu sigurni na prvom mjestu na kraju šampionata.

Robert Lewandowski je doveo Bayern u prednost već u 6. minuti meča, nakon što je golman Schalkea odbio loptu do njega u petercu, Poljaku nije bilo teško da postigne gol za 1:0.

U nastavku vrlo brzo smo vidjeli gol u mreži Bavaraca.

Lopta je kružila oko šesnaesterca, na kraju je došla do Franca Di Santa, koji poravnava rezultat na 1:1 odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Bio je to 29. minut, a kasnije je uslijedila polukontra Bayerna, poveo je loptu Robben po desnoj strani, uposlio Mullera i kada su svi očekivali centaršut, Muller je prevario golmana Fahrmanna i postavio konačan rezultat od 2:1.

Schalke je imao šansu da stigne do izjednačenja sredinom drugog poluvremena, ali je Ulreich spasio gol nakon udarca Emboloa.