10. 02. 2018 - 22:00
Monaco predvođen Jovetićem nemilosrdan u Angersu, Montpellier...
907
Monaco predvođen Jovetićem nemilosrdan u Angersu, Montpellier se popeo na peto mjesto

LIGUE 1

0

Stevan Jovetić prvi put je postigao dva gola za Monaco u prvenstvu Francuske. Crnogorac je vodio svoj tim do ubjedljive pobjede na gostovanju Angersu 4:0.

Nakon što je golman Butelle nesretno ubacio loptu u svoju mrežu, Jovetić je u 30. minuti pogodio za 2:0 - utrčao je iz drugog plana, a zatim elegantno prebacio golmana Butela.

U 66. minutu povisio je na 3:0, a ovoga puta imao je lak posao, jer mu je Thomas Lemar ostavio samo da ubaci loptu u praznu mrežu i da dođe do četvrtog pogotka u šampionatu, uz dva u Kupu Francuske.

Jovetić se našao u startnoj postavi, kao istureni napadač, u odsustvu Radamela Falcaa.

Do kraja se u strijelce upisao i Andrea Ragi.

Monaco je sada drugi na tabeli, sa bodom više od Marseillea, a pet od Lyona, koji ima meč manje.

Deveti trijumf u prvenstvu upisao je Montpellier na gostovanju Metzu. Za nova tri boda zaslužan je Giovanni Sio, koji je pogodio u 24. minuti za konačnih 0:1.

Montpellier je sada na petom mjestu, a zanimljivo je da su primili svega 20 pogodaka, nakon PSG-a (17) najmanje u ligi.

Angers - Monaco 0:4
Bordeaux - Amiens 3:2
Dijon - Nice 3:2
Guingamp - Caen 0:0
Metz - Montpellier 0:1