Prije 52 godine odigran je veoma zanimljiv fudbalski susret na Kantridi između domaće Rijeke i Sarajeva.

Hase se u nedjelju na Kantridi razigrao, bio je naslov u tadašnjem "Oslobođenju".

U periodu kada je Sarajevo bilo u izrazitoj premoći, Ferhatović se poigravao, čas po desnoj, čas po lijevoj strani igrališta.

Sarajevski as će ostati u dugom sjećanju kod publike, kojoj je on ovog puta imponovao hladnokrvnošću i lakoćom kojom je prelazio protivničke igrače, izvodeći svoje finte.

Tako je to bilo prije 52 godine, kada je za Bordo tim igrao fudbaler po kojem stadion Koševo i nosi ime.

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio pogocima Veselice s 2:0, a u nastavku su sjajni gosti iz Sarajeva postigli četiri pogotka i stigli do bitne pobjede.

Rijeka - Sarajevo 2:4 (2:0).

Stadion na Kantridi. Gledalaca: 7.000. Strijelci: Veselica u 33. i 44. za Rijeku, a Šehović u 50, Mušović u 65. i 75. i Ferhatović u 71. minuti za Sarajevo.

RIJEKA: Jantoljak, Milevoj, Brnčić, Radaković, Brnjac, Vranković, Lukarić, Zadel, Veselica, Naumović, Vukoje.

SARAJEVO: Sirćo, Fazlagić, Vujović, Crnogorac, Biogradilić, Prljača, Šiljkut, Šehović, Ferhatović, Blažević, Arslanagić. Pobjeda Sarajeva je čista i zaslužena.

Osim odličnog Ferhatovića, kod Sarajlija dobro su igrali Mušović i bekovski par, a kod Rijeke Lukarić, Veselica i Naumović.

Na čelu liste strijelaca tada se nalazio upravo legendarni Hase s 15 postignutih golova, a slijedili su ga Kovačević i D. Smajlović sa po 14.