Gustavsson donio pobjedu Islanđanima u dramatičnoj utakmici
907

PRVO KOLO EP-A U POLJSKOJ

0

U okviru prvog kola grupe B drugu utakmicu grupe odigrali su Island i Norveška, a dramatična utakmica pripala je Islanđanima, koji su slavili na kraju rezultatom 26:25.

Dva gola Bjornesena na početku susreta bila su dovoljna za odličan start Norvežana, ali su na drugoj strani odgovorili Palmarsson i Petterson. Norveška je ponovo stigla do dva gola prednosti devet minuta prije kraja prvog dijela igre (9:7), ali su Islanđani  uspjeli na odmor otići za golom zaostatka - 11:10.

U nastavku je nastavljena drama, igralo se gol za gol, a tri minute prije kraja susreta Norveška je uspjela izjednačili rezultat na 25:25. Deset sekundi prije kraja meča Sigurdsson je postigao svoj šesti gol, a Gustavsson je odbranio Norvežanima udarac u posljednjoj sekundi i donio pobjedu svojoj selekciji.

Od Sigurdssona je efikasniji bio samo Palmarsson sa osam golova. Bjronsen je na drugoj strani postigao sedam golova.