Francuzi slomili otpor Makedonije u prvom kolu EP-a u Poljskoj
907

OČEKIVAN TRIJUMF FRANCUSKE

0

Rukometna selekcija Francuske u prvom kolu grupe A rukometnog Evropskog prvenstva u finišu utakmice slomila je otpor selekcije Makedonije i stigla do pobjede od 30:23.

Francuzi su u prvo vodstvo stigli tek nakon pet minuta igre (3:2), tada je pogodio Valentin Porte, ali nakon deset minuta Makedonci su došli u vodsvo kada je pogodio Dejan Manaskov. Makedonci su se dobro držali do poluvremena, kada se na pauzu otišlo pri neriješenom rezultatu 12:12.

Ipak, francuski rukometaši su u nastavku ubacili u brzinu više i opravdali favorizovanu ulogu. Cedric Soriando bio je najefikasniji kod Francuza sa šest golova, dok je pet dodao Valentin Porte. Po četiri su dali Guigou i Mahe. Na drugoj strani, očekivano, najbolji je bio Lazarov sa devet golova, dok je pet postigao Dejan Manaskov.