
Predsjednik Ferrarija Sergio Marchionne rekao je da bi ta ekipa Formule 1 mogla snabdjevati motorima Red Bull, poslije spekulacija da će taj tim napustiti šampionat.
Vlasnik Red Bulla Dietrich Mateschitz je nedavno rekao da će se ta ekipa povući iz Formule 1 ako francuski snabdjevač motora Renault ne poboljša performanse svojih motora.
Red Bull je od 2010. do 2013. godine bio dominantan u Formuli 1, osvojio je četiri uzastopne titule sa Sebastianom Vettelom, ali njegovi bolidi ove sezone nisu imali bolji plasman od četvrtog mjesta, što je pošlo za rukom Daniilu Kvyatu u trci za Veliku nagradu Monaka.
"Mnogo poštujem Red Bull. Mislim da je ta ekipa učinila mnogo za Formulu 1, dugo su imali svjetskog šampiona. Mislim da će ponovo naći svoj put, a ako bismo mogli da im pomognemo u tome, biće nam i više nego drago da to učinimo", rekao je Marchionne. Red Bull je 2006. godine koristio Ferrarijeve motore.
"Mislim da možemo obezbijediti motore svakoj ekipi koja želi da se trka", rekao je Marchionne.