Martin Fourcade osvojio zlato, Bjoerndalen bez rekorda
907

ZOI Sochi 2014

M. G.
0
Francuski bijatlonac Martin Fourcade osvojio je zlato u potjeri na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Fourcade je stazu prešao u vremenu 33:48,6 minuta. Srebro je pripalo Čehu Ondreju Moravecu, sa zaostatkom od 14,1 sekundi, a bronza još jednom Francuzu Jean-Guillaumeu Béatrixu. Norveška bijatlonska zvijezda Ole Einar Bjoerndalen koji je u Sočiju prije dva dana osvojio zlato u sprintu, morao je da se zadovolji četvrtim mjestom. On je u ključnim trenucima promašio metu - u ležećem stavu i dva puta iz stojećeg. Bjoerndalen je propustio šansu da osvoji rekodnu 13. medalju na ZOI, ali će imati novu šansu do kraja Igara u Rusiji. Fourcade je krunisao fenomenalnu sezonu jer je pred ZOI ostvario deset pobjeda u Svjetskom kupu.