Amerikanci savladali Ruse, Putin poludio zbog sudija
907

Spektakl u Sočiju

T. H.
0
U utakmici 2. kola A skupine olimpijskog turnira u Sočiju američki hokejaši su slavili protiv Rusije nakon izvođenja penala sa 3-2 (0-0, 1-1, 1-1/0-0, 1-0). U fantastičnoj utakmici, svojevrsnom finalu prije finala, Amerikanci su u raspucavanju slavili protiv domaćina, ali ipak će se obje reprezentacije plasirati u četvrtfinale. Američke i ruske NHL zvijezde su briljirale na ledu Boljšoj Arene, ruski junak bio je Pavel Datcjuk s dva zgoditka u regularnom dijelu susreta i jedan u raspucavanju, no najveće zasluge što su Amerikanci došli do dva boda pripadaju nestvarnom TJ Oshieu, koji je u raspucavanju pogodio mrežu čak četiri puta. Rusi su poveli preko Dacjuka (30), potom su Amerikanci preokrenuli preko Cama Fowlera (36) i Joea Pavelskog (50), da bi Datcjuk izjednačio u 53. minuti. Nakon produžetka nije bilo golova, a odluka je pala tek u osmoj seriji raspucavanja zahvaljujući američkom specijalistu za penale Oshieu. Kako u četvrtfinale idu pobjednici skupine i najbolja drugoplasirana selekcija ovaj bi rezultat zasigurno tamo mogao odvesti i Amerikance i Ruse. Također valja napomenuti kako je pri rezultatu 2:2 i četiri minute do kraja Tjutin postigao pogodak, ali nakon pregledavanja snimke suci su ga odlučili poništiti. Jedan od razloga je navodno taj što je gol bio pomaknut iako se to na snimkama ne vidi. S obzirom na poraz Rusije zasigurno će se još puno raspravljati o spornoj situaciji.