11. 05. 2023 - 07:22
NASTAVLJA SE BORBA ZA FINALE PLAY OFF-a: New Yorki Knicksi...
907
NASTAVLJA SE BORBA ZA FINALE PLAY OFF-a: New Yorki Knicksi smanjili na 3-2 protiv Miamija, Warriorsi savladali Lakerse

0

Nakon noćas odigrane dvije utakmice nisu poznati finalisti play offa NBA lige: ekipe "New York Knicksa" i "Golden State Warriorsa" pobjedama su i dalje ostali u natjecanju.

"Knicksi" su u svojoj dvorani savladali "Miami Heat" sa 112-103 i smanjili rezultat na 2-3. Ponovo je pobjedničku ekipu predvodio sjajni Jalen Brunson koji je za 48 minuta provedenih u igri ubacio 38 poena, te imao 9 skokova i 7 asistencija. Odlični su bili i centar Julius Randle sa 24 poena i RJ Barrett koji je ubacio 26 poena.

Kod gostiju iz Miamija nešto slabiju utakmicu od prethodnih odigrao je Jimmy Butler koji je uz 19 poena imao i 7 skokova i 9 asistencija.

Sljedeća utakmica za dva dana se igra u Miamiju.

"Golden State Warriorsi" bili su na svom parketu bolji od "Los Angeles Lakersa" i slavili sa 121-106. Ključna je bila druga četvrtina koju su "Warriorsi" završili sa 11 razlike i praktično do kraja utakmice održavali dostignutu prednost. Stepf Curry je bio najefikasniji sa 27 poena,  a sjajno su igrali Andrew Wigins sa 25 p,7sk, 5 as, te Dramond Green sa 20 poena i 10 skokova.

LeBron James ubacio je 25 poena i imao 9 skokova, kod "Lakersa", a Anthony Davis 23 poena i 9 skokova. Sjajni centar je sredinom posljednje četvrtine napustio igru nakon jednog udarca koji je dobio u glavu i nije se više vraćao.

Eventualno neigranje Davisa u šestoj utakmici predstavljalo bi težak hendikep za "Lakerse" koji sada vode sa 3-2 u polufinalnoj seriji play offa.