Statistika koja će ući u historiju: Nizozemska imala šuteva...
907
Statistika koja će ući u historiju: Nizozemska imala šuteva skoro isto kao Gibraltar dodavanja

0

Poslije teškog poraza od Francuske u prvom kolu kvalifikacija za Euro 2024. godine, selekcija Nizozemske dobila je šansu da se iskupi, a ovakva šansa se ne propušta.

Naime, Nizozemska je u Roterdamu dočekala slabašni Gibraltar i slavila rezultatom 3-0. Pobjeda je apsolutno trebala biti ubjedljivija.

Naime, Gibraltar je od 51. minute igrao sa igračem manje, a Nizozemska je u cijeloj utakmici prema gostujućem golu uputila čak 51 udarac. Od toga, samo 12 ih je išlo u okvir, a samo tri su završla u mreži.

Gibraltar nije imao nijedan šut prema golu Holandije, ali zanimljivo, imali su samo 55 dodavanja tokom svih 90 minuta. Naspram toga, Nizozemska je imala 694 dodavanja.