28. 03. 2023 - 16:15
Bh. kadeti iznenadili i savladali lidera grupe, borba za...
907
Bh. kadeti iznenadili i savladali lidera grupe, borba za plasman na Euro

Bh. kadeti iznenadili i savladali lidera grupe, borba za plasman na Euro "na čekanju"

0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u nogometu do 17 godina savladala je u Staroj Pazovi Bjelorusiju sa 2:1 (1:1) i tako osvojila drugo mjesto u grupi 1 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Popularni Zmajići sada moraju da čekaju rasplet u ostalim grupama, jer će sedam od osam najboljih drugoplasiranih ekipa izboriti plasman na završni turnir, koji će se igrati u Mađarskoj.

Bosna i Hercegovina je povela u 16. minuti golom Kerima Alajbegovića, a u ulozi asistenta našao se Marko Brekalo.

Bjelorusija je izjednačila u 41. minuti, a gol je postigao Mikita Liukevich. Pobjedu Zmajićima, koje s klupe predvodi Admir Raščić, je donio Stefan Marčetić u 72. minuti na asistenciju Vedada Garčevića.

U drugom susretu ove grupe Srbija je savladala Izrael sa 3:0.

Prvo mjesto u grupi je osvojila Srbija sa 6 bodova, druga je Bosna i Hercegovina sa 4 boda, koliko ima Bjelorusija, ali slabiji međusobni skor. Izrael je posljednji sa 2 osvojena boda.