27. 03. 2023 - 22:53
Vlahović utišao prepuni stadion u Podgorici i donio Srbiji...
907
Vlahović utišao prepuni stadion u Podgorici i donio Srbiji veliku pobjedu, golčina Pavarda za vrijedan trijumf Tricolora

KVALIFIKACIJE ZA EURO

0

Nogometna reprezentacija Srbije pobijedila je u Podgorici selekciju Crne Gore rezultatom 2:0, u okviru 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je od samog početka bila jako tvrda i borbena s obje strane, tako da je bilo veoma malo pravih šansi na obje strane.

Najbolju je propustio Stevan Jovetić početkom drugog poluvremena kada je nakon solo prodora šutirao sa 16 metara, ali je Vanja Milinković- Savić sjajno odbranio.

Na drugoj strani Dušan Vlahović je iz blizine šutirao pored gola, ali je u 79. minuti napadač Juventusa vrhunski reagovao nakon ubačaja Mladenovića i sjajnim golom donio je vodstvo Srbiji.

Isti igrač je nakon kontre u 95. minuti postavio konačnih 2:0 za goste.

U drugoj utakmici ove grupe Mađarska je lako na svom terenu razbila Bugarsku 3:0

Francuska je zadržala maksimalan učinak u grupi B pobjedom na gostovanju protiv Irske rezultatom 1:0, a jedini gol je postigao Benjamin Pavard.

Nizozemska je golom Depaya i dvostrukog strijelca Akea nadigrala Gibraltar rezultatom 3:0.

Rezultati 2. kola kvalifikacija za EP:

Grupa B:

Irska - Francuska 0:1 (Pavard 50')

Nizozemska - Gibraltar 3:0 (Depay 23', Ake 50', 82')

Grupa E:

Moldavija - Češka 0:0

Poljska - Albanija 1:0 (Swiderski 41')

Grupa F:

Austrija - Estonija 2:1 (Kainz 68', Gregoritsch 88' / Sappinen 25')

Švedska - Azerbejdžan 5:0 (Forsberg 38', Mustafazada a.g. 65', Gyokeres 79', Karlsson 88', Elanga 89')