Petev preživio pravu dramu na povratničkom debiju, Ludogorets...
907
Petev preživio pravu dramu na povratničkom debiju, Ludogorets ostao u borbi za titulu

0

Nekadašnji selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev imao je buran povratnički debi na klupi bugarskog Ludogoretsa koji je na svom terenu u dramatičnom meču pobijedio ekipu Cherno Morea rezultatom 3:2.

Dvostruki strijelac za goste bio je Isa u 8. i 34. minuti, dok je sva tri gola za Ludogorets postigao Despodov u 20. ,75. iz penala i 91. minuti za veliki preokret.

Ludogorets je ostao drugoplasirani sa bodom manje, ali i susretom više od vodećeg CSKA iz Sofije.

Aktuelni prvak Bugarske doživio je poraz u prošlom kod kuće od Pirina iz Blagoevgrada (0:1) i to je bila prekretnica u sezoni koja je koštala Slovenca Antu Šimundžu posla, a naslijedio ga je Petev.

Petev, rođen u Loveču, napravio je pravu senzaciju kada je debitovao kao trener Ludogoretsa 2010. godine. Sa njim je tim iz Razgrada ostvario najveće uspjehe osvojivši dvije titule prvaka, Kup i Superkup.