BENZEMA NASTAVIO REŠETATI MREŽE: Real golovima dvojice...
907
BENZEMA NASTAVIO REŠETATI MREŽE: Real golovima dvojice veterana slavio u Baskiji i nastavio puhati za vratom Barceloni

PRIMERA

0

Real Madrid pobijedio je Athletic 2:0 na gostovanju u utakmici 18. kola španskog prvenstva i vratio se na tri boda zaostatka od vodeće Barcelone.

Real je u vodstvo doveo Karim Benzema sjajnim golom u 24. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Toni Kroos u 90. Luka Modrić ušao je u igru u 73. minuti kao zamjena za Marca Asensija.

Na prvi gol na utakmici čekalo se do 24. minute kada je precizan iz voleja bio Karim Benzema. Taj gol imao je i poseban značaj za Realovog francuskog napadača.

Bio mu je 228. u španskom prvenstvu, što znači da se učinkom izjednačio s Raulom te da je ispred njega u toj kategoriji samo Cristiano Ronaldo. Portugalac je bio strijelac 311 pogodaka u La Ligi.

Konačan rezultat postavljen je u 90. minuti kad je Toni Kroos s vrha šesnaesterca pogodio desnom nogom uz stativu.