Kao da im je trebala suspenzija: Juventus zaigrao nogomet!
907

SERIE A

0

Fudbaleri Juventusa i Atalante odigrali su neriješeno, 3:3 u novom kolu Serie A.

Nije počelo tako dobro za Staru damu. U četvrtoj minuti Ademola Lukman nasamario dekoncentrisanu odbranu Juventusa djelovalo je da će to biti samo sol na ranu ekipi iz Torina.

Ali onda je mašina proradila.

Počeli su da se redaju napadi domaćina, a u 25. minuti upornost je nagrađena dosuđenim penalom. Siguran izvođač bio je Anhel Di Marija. Ovaj gol je dodatno dao vjetar u leđa pa je u 34. minuti Juventus potpuno preokrenuo rezultat.

Fađoli je odlično ubacio loptu u šesnaesterac, a Milik je reagovao iz prve i poslao loptu u malu mrežu.

Juventus je sa minimalnom prednošću otišao na pauzu, a u nastavku nismo gledali ništa manje spektakularnu utakmicu.

Mele je već u prvom minutu nastavka iskoristio novu nespremnost odbrane Juventusa i sa ivice peterca savladao nemoćnog Ščešnog, a u 53. minuti je Ademola Lukman ponovo donio novu prednost Atalanti.

U 65. minuti je Danilo postavio konačnih 3:3, a to je bio ubjedljivo najljepši trenutak utakmice. On je naletio na loptu i sa ivice kaznenog prostora uputio neodbranjiv udarac. Di Marija mu je nakon slobodnog udarca petom ostavio loptu.

Juventus se sada nalazi na devetoj poziciji i ima 23 boda. Oduzeto im je 15. Atalanta je peta s 35 poena.