22. 01. 2023 - 19:38
TOPNICI NAPRAVILI OGROMAN KORAK KA TITULI: United pao u 91....
907
TOPNICI NAPRAVILI OGROMAN KORAK KA TITULI: United pao u 91. minuti nakon duge konsultacije VAR-a!

PREMIERSHIP

0

Sjajnu utakmicu u okviru 21. kola Premiershipa na Emiratesu su odigrali Arsenal i Manchester United, a utakmica je završena pobjedom Arsenala od 3:2.

Nemoguće je u uvodu utakmice bilo nekoj od ove dvije ekipe dati prednost, jer su obje bile u zaista sjajnoj formi.

Niti jedna od ekipa u posljednjih pet utakmica nije doživjela poraz, a imale su po četiri pobjede i jedan neriješen rezultat.

Arsenal je krenuo dosta bolje, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Prvi gol na utakmici postigli su igrači Manchester Uniteda.

Igrao se 17. minut kada je Partey izgubio loptu, a onda je sjajan solo prodor napravio Rashford, te je postigao gol za 0:1.

Nastavili su Topnici sa napadima, a to im se isplatilo već u 24. minuti. Xhaka je sjajno centrirao, a loptu u mrežu smjestio je Nketiah.

Na odmor se otišlo pri neriješenom rezultatu, iako su Topnici imali nekoliko jako dobrih prilika da promjene rezultat.

Oštro su krenuli Topnici i u drugom poluvremenu, te su što prije htjeli doći do vodstva. Uspjelo im je to u 53. minuti.

Saka je napravio pravi show kroz odbranu Manchester Uniteda, te je postigao golčinu i tako doveo Arsenal u novo vodstvo.

Nije ni prednost Arsenala dugo trajala jer je Manchester United došao do poravnanja nakon greške Ramsdalea u 59. minuti. Strijelac je bio Martinez.

Napeta je bila završnica utakmice. Topnici su napadali, ali lopta jednostavno nije htjela u gol, te su se gosti sjajno branili.

Ipak u 91. minuti Nketiah je nakon sjajne akcije pospremio loptu u mrežu i donio tri jako važna boda Arsenalu na ovoj utakmici.

VAR se oglasio, sumnjalo se na ofsajd, ali je sve bilo regularno.