HAALAND DEFINITIVNO NIJE S OVE PLANETE: Norvežanin stigao do...
HAALAND DEFINITIVNO NIJE S OVE PLANETE: Norvežanin stigao do 4. hat-tricka sezone

PREMIERSHIP

0

Manchester City je danas na svom Etihadu lagano savladao ekipu Wolverhamptona, te nastavio potjeru za Arsenalom na vrhu tabele Premier lige.

Bio je to meč 21. kola engleskog šampionata, a obilježio ga je Erling Haaland, koji je bio strijelac sva tri gola Građana.

U vodstvo je svoj tim Haaland doveo pet minuta prije odlaska na odmor, kada je glavom zakucao loptu u mrežu gostiju, a asistirao mu je De Bruyne.

Drugi gol Haaland postiže iz penala u 49. minuti, a treći mu je namjestio Mahrez u 54. minuti. Tada je Norvežanin postavio konačnih 3:0.

Za Haalanda je to već 25. gol u sezoni Premier lige, a stigao je i do svog četvrtog hat-tricka u istoj!

City je sada na samo dva boda zaostatka za Arsenalom, ali Topnici imaju čak dvije utakmice manje. Oni će svoj meč 21. kola igrati od 17.30h, kada će na Emiratesu dočekati Manchester United.

Wolvesi su na 17. poziciji sa isto toliko bodova i na ivici su opasne zone…