907
Francuska sigurna protiv Slovenije i ostala maksimalna, slavila i Crna Gora

SP U RUKOMETU

0

Rukometaši Francuske su u derbiju 3. kola prve faze Svjetskog prvenstva savladali Sloveniju rezultatom 35:31, te tako ostali na maksimalnom učinku.

S druge strane, Slovenci su upisali prvi poraz, pa će Trikolori biti u povoljnijoj poziciji u drugoj fazi, u koju prenose više bodova.

Prilično je bila sigurna Francuska večeras, iako je u prvom poluvremenu Slovenija održavala priključak. Bilo je na pauzi 16:14, ali u nastavku su Francuzi dodali gas i stigli do uvjerljivog trijumfa.

Završilo je 35:31, a najbolji su u redovima pobjednika bili Mahe i Remili sa po 7 golova. Nikola Karabatić je postigao četiri, dok je kod Slovenije Vlah bio najefikasniji sa devet.

Do bitnog trijumfa je stigla i Crna Gora, koja je savladala Čile rezultatom 35:33.

Za Crnu Goru je to druga pobjeda na tri meča, te je lagano prošla u narednu fazu takmičenja.

Ponovo je u redovima komšija blistao Miloš Vujović, koji je postigao čak 12 golova.