18. 09. 2022 - 17:12
DOMAĆI ISPISALI HISTORIJU: Očajni Juventus poražen na...
907
DOMAĆI ISPISALI HISTORIJU: Očajni Juventus poražen na gostovanju kod novog prvoligaša Monce

SERIE A

0

Još jedno očajno izdanje je iza torinskog Juventusa, koji je u okviru 7. kola Serije A poražen na gostovanju kod novog prvoligaša Monce rezultatom 1:0.

Od 40. minute gosti su igrali s igračem manje, jer je zbog velike gluposti i udaranja protivničkog igrača laktom isključen Anhel Di Marija (Angel Di Maria).

Domaći su do gola vrijednog tri boda i prve pobjede u Seriji A došli u 74. minuti preko Kristijana Gitkjera (Christian Gytkjaer).

Juventusu je ovo bio prvi ovosezonski poraz, ali i treći uzastopni meč pobjede. "Stara dama" je trenutno na učinku od 10 bodova i 8. poziciji.

Monci je današnja pobjeda bila prva ovosezonska i s njom je pobjegla s dna na 18. mjesto (četiri boda).