15. 08. 2022 - 22:04
Lana Pudar bronzu s Evropskog prvenstva posvetila mami za njen...
907
Lana Pudar bronzu s Evropskog prvenstva posvetila mami za njen poseban dan, uz posebnu poruku

0

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) oglasila se prvi put nakon što je danas osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstu u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je na društvenoj mreži Instagram podijelila fotografiju kojom je i otkrila kome je posvetila ovaj veliki uspjeh.
"Za rođendan najboljoj mami u Evropi (a i šire)", napisala je Lana uz fotografiju.

Naime, Laninoj mami Nadi Pudar danas je rođendan pa vjerujemo da je bronza kćerke iz Rima s velikog sportskog takmičenja sigurno najljepši poklon.

Podsjetimo, Mostarka je do historijske medalje za BiH došla preplivavši dionicu u vremenu 57 sekundi i 27 stotinki.

screenshot-14
Bila je 61 stotinku sporije od Šveđanke Louise Hansson koja je osvojila zlato, a srebro je pripalo Francuskinji Marie Wattel (56.80).

Lana je na Evropskom prvenstvu u Rimu već nastupila u disciplini 50 metara delfin u kojoj je zauzela 10. mjesto, dok je sutra očekuje nastup u kvalifikacijama na 200 metara delfin.