907
VIDJELI SMO SJAJAN BASKET Spars tijesno savladao Slobodu na otvaranju Lige 6

KOŠARKA

0

Košarkaši Sparsa pobijedili su u prvoj utakmici Lige 6 Prvenstva BiH ekipu Slobode rezultatom 84:82 i tako na najbolji način otvorili završnicu sezone.

Sarajevska ekipa je dobro krenula u utakmicu pa su već nakon prve četvrtine imali devet poena prednosti. Sloboda se probudila do odlaska na odmor, ali nisu uspjeli ugroziti Sparse pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 46:36.

Tuzlaci preokreću u drugom poluvremenu pa se u posljednju dionicu ušlo sa samo četiri poena prednosti za domaće. Igrala se dramatična završnica, a više spretnosti pokazali su košarkaši Sparsa koji su na kraju ostvarili pobjedu.

Najbolji u redovima Sparsa bio je Mustapić s 23 poena, dok je Buza postigao 17. Alikadić je kod Slobode postigao 17, a Delalić i Durmo po 16 poena.

Večeras se u Ligi 6 sastaju Leotar i Široki Brijeg, dok je meč između Borca i Igokee odgođen.