907
Ludnica kakva se ne pamti u juniorskoj Premijer ligi BiH: Zrinjski kiksao, Sarajevo mu prišlo na samo bod

KO ĆE BITI PRVAK?

0

Juniori Zvijezde 09 savladali su danas Zrinjski rezultatom 2:1 u posljednjoj utakmici 22. kola Premijer omladinske lige BiH do 19 godina rezultatom 2:1. Time je dodatno zakomplikovana borba za naslov prvaka u ovom takmičenju, a Sarajevo koje je u sjajnoj formi za Zrinjskim sada zaostaje samo jedan bod.

Zvijezda 09 je aktuelni prvak i danas je potvrdila da ima i dalje dosta kvaliteta, a do pobjede je stigla nakon preokreta. U 33. minuti Mirza Begluk je Zrinjskom donio prednost i tim rezultatom se otišlo na odmor, ali je u nastavku susreta domaći tim zaigrao dosta bolje.

Krunisala je Zvijezda svoju kvalitetniju igru pogocima Vuka Tešića u 62. i Jovana Bogdanovića u 70. minuti.

Zrinjski je i dalje lider na tabeli, ali istopila se njegova velika prednost. Mostarski tim sada ima 42 boda, jedan više od drugoplasiranog Sarajeva, te tri više od trećeplasirane Slobode. U igri za naslov je i banjalučki Borac, koji ima 38 bodova, uz utakmicu manje od Zrinjskog.

Do kraja takmičenja ostala su četiri kola, a jasno je da će neizvjesnost potrajati do samog završetka sezone.