27. 10. 2021 - 23:03
Inter rutinski slavio kod Empolija, Džeko u igru ušao u...
907
Inter rutinski slavio kod Empolija, Džeko u igru ušao u finišu, pobjede Rome i Lazija

SERIE A

0

Odigrane su još tri utakmice 10. kola Serie A.

Inter je odmjerio snage sa Empolijem i slavio sigurnu pobjedu od 2:0.

Nerazzurri su poveli pogotkom D'Ambrosija u 34. minuti, a na 2:0 je povisio Dimarco sredinom drugog poluvremena.

Simone Inzaghi odlučio je da Edin Džeko ovu utakmicu započne sa klupe, pa je Dijamant u igru ušao tek u 84. minuti susreta.

Razumljivo, s obzirom da je bh. napadač u proteklom periodu odigrao veliki broj minuta i da je neophodno da mu Inzaghi pruži odmor onda kada njegovo prisustvo na terenu nije neophodno za rezultat.

U ostalim utakmicama Roma je u gostima slavila pobjedu nad Cagliarijem nakon preokreta (2:1), dok je Lazio sa minimalnih 1:0 bio bolji od Fiorentine.