19. 01. 2021 - 08:29
ZLATAN S ONOG SVJETA: Ibrahimović je sinoć postigao dva gola,...
907
ZLATAN S ONOG SVJETA: Ibrahimović je sinoć postigao dva gola, ali nogometni svijet bruji o ovom spektakularnom potezu velikog majstora

SERIE A

0

Milan je u 17. kolu italijanske Serije A gostovao na Sardiniji i slavio je protiv Cagliarija s 2:0.

Dobro je meč počeo po goste, jer je upravo Ibrahimović u petoj minuti iznudio penal, a onda ga realizirao za mirniji nastavak meča.

Do kraja prvog dijela, najbolju šansu imao je Davide Calabria, koji je pogodio stativu. Na početku drugog dijela Ibrahimović sve rješava.

Uspio je na vrijeme pobjeći odbrani Cagliarija i onda mirno loptu sprovesti u mrežu za konačnih 2:0. Istina, zastavica je bila podignuta, ali je VAR ustanovio da je Ibra bio u dozvoljenoj poziciji.

Mogao je Ibrahimović do hat-tricka u 66. minuti, ali je promašio zicer, tačnije golman domaćih mu je odbranio udarac sa sedam-osam metara.

Do kraja meča, Milan ostaje s igračem manje, jer je isključen Saelemaekers. Ušao je u igru u 66. minuti pa u kratkom vremenskom roku dobio dva žuta kartona.

OVDJE pogledajte potez Zlatana Ibrahimovića iz 17. minute, kada je majstorski uposlio Dalota u jednom napadu gostiju...