11. 10. 2020 - 07:37
Smiju mu se i Piplica i Karius: Nećete vjerovati kada vidite...
907
Smiju mu se i Piplica i Karius: Nećete vjerovati kada vidite kakvu grešku je napravio golman Ukrajine

0

U okviru trećeg kola Lige nacija nove pobjede upisale su reprezentacije Njemačke i Španije.

Reprezentacija Njemačke je u gostima savladala reprezentaciju Ukrajine sa 1:2. Prvi pogodak na utakmici došao je u 20. minuti utakmice, a strijelac je bio Matthias Ginter.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije promijenio, a na samom otvaranju drugog dijela došao je i drugi pogodak Elfa.

Ovoga puta strijelac gola bio je Leon Goretzka. Igrao se 77. minut utakmice, kada je Ruslan Malinovskyi zatresao mrežu i postigao počasan pogodak za domaćina.

U drugom susretu reprezentacija Španije savladao reprezentaciju Švicarske sa 1:0.
Njemačka je početkom drugog poluvremena udvostručila prednost protiv Ukrajine i to na nevjerovatan način.

Golman Ukrajine je nakon centaršuta Klostermanna reagovao tako da bi mu pozavidjeli i Loris Karius, kao i Tomislav Piplica, te je praktično poklonio gol Goretzki koji je glavom poslao loptu u mrežu.