907
Premijerligaši većinom opravdali ulogu favorita, Goražde izbacilo Slobodu

KUP BiH

0

Danas su širom zemlje odigrani susreti 1/16 finala Kupa BiH, a favoriti su uglavnom opravdali svoju ulogu.

Željezničar je u gostima savladao Budućnost s 1:2, a poveo je u 31. minuti golom Semira Štilića. Domaći su u 36. minuti pogodili vlastitu mrežu, a u 59. minuti su preko Edina Junuzovića uspjeli smanjiti rezultat.

Dalje je prošao i Zrinjski, koji je s velikih 2:7 deklasirao Tekstilac. Četiri gola za tim iz Mostara postigao je Anes Mašić (23', 32', 67', 90'), a pogađali su još Filip Arežina (2'), Miljan Govedarica (49' p) i Petar Kunić (77').

Borac je s 0:4 savladao Travnik, Velež s 0:3 Dizdarušu, a dalje je prošao i Tuzla siti, koji je u gostima bio bolji od Slobode Novi Grad s 0:1.

Minimalnu pobjedu, također rezultatom 0:1, ostvario je i Široki Brijeg u gostima kod GOŠK-a.

Najveće iznenađenje je priredilo Goražde, koje je nakon penala izbacilo Slobodu.

Senzacionalan rezultat napravio je i Rudar Prijedor, koji je s čak 4:0 savladao Olimpik.