Italijanski klub postoji 114 godina, a tek će sad igrati u...
907
Italijanski klub postoji 114 godina, a tek će sad igrati u prvoj ligi

0

Spezia je izborila plasman u društvo najboljih zahvaljujući 1:0 pobjedi iz prvog dvoboja prije četiri dana.

Nogometaši Spezije prvi su put u 114-godišnjoj klupskoj historiji izborili nastup u prvoj italijanskoj ligi.

Uprkos 0:1 (0:0) domaćem porazu od Frosinonea u uzvratnom susretu finala doigravanja za plasman u Serie A, Spezia je izborila plasman u društvo najboljih zahvaljujući 1:0 pobjedi iz prvog dvoboja prije četiri dana. Iako je ukupni rezultat nakon 180 minuta bio 1:1, Spezia je ukupni pobjednik jer je bila bolje plasirana nakon ligaškog dijela. Nakon odigranih 38 kola Spezia je bila treća sa 61 bodom, dok je Frosinone u doigravanje ušao s osme pozicije s 54 boda.

Nadu Frosinoneu kako će se vratiti u Serie A, u kojoj je igrao u sezoni 2018./19., dao je Rohen golom u 61. minuti, no do kraja utakmice gosti iz okolice Rima nisu uspjeli još jednom zatresti mrežu domaćina.

Još ranije plasman u Serie A izborili su Benevento i Crotone, dok su iz prve lige ispali SPAL, Brescia i Lecce.