Drama do kraja: Nurkićeva ekipa iščupala pobjedu i poslala...
907
Drama do kraja: Nurkićeva ekipa iščupala pobjedu i poslala Sunse kući!

0

Blazersi su ovim trijumfom obezbjedili osmo mjesto i u subotu će igrati protiv devetoplasiranog Memphisa za plasman u play-off.

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobjedili su Brooklyn Netse 134:133.

Portlandu će biti potrebna jedna pobjeda kako bi obezbjedio doigravanje, dok će Mamphis morati da slavi dva puta uzastopno kako bi ušli u osam najboljih.

Najveći gubitnici ovom pobjedom Portlanda su jedina neporažena ekipa u “mjehuru” – Phoenix Sunsi. Ekipi iz Arizona bila je potrebna pobjeda Netsa kako bi ušli u play-in, međutim to se nije dogodilo i Blazersi idu dalje.

Velika drama viđena je na meču između dva tima, te je ekipa Terryja Stottsa uspjela da slavi tako što je u poslednjoj četvrtini postigla 37 poena, osam više od protivnika. Junaci su Damian Lillard, CJ McCollum i naš Jusuf Nurkić, dok je tragičar Netsa Caris LeVert koji je promašio šut za pobjedu.

Lillard je pogađao kada je prednost trebalo da se stigne, a McCollum je u posljednjim minutima držao Blazerse u prednosti. CJ je pogodio na minut do kraja za 134:130 i činilo se da će Portland privesti utakmicu kraju bez problema.

To se nije desilo.

Na 40 sekundi do kraja Caris LeVert je pogodio uz faul i prednost Blazersa bila je svega +1. U narednom napadu Carmelo Anthony promašio je trojku i Brooklyn je imao napad za pobjedu.

Lopta je bila u rukama LeVerta koji ovoga puta nije uspio da pogodi. Anthony je osigurao skok i Portland je pobjedio!

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Lillard sa 42 poena i 12 asistencija, Nurkić je imao 22 poena i 10 skokova, a McCollum 25 poena i sedam asistencija.

Kod Brooklyna bolji od ostalih bio je LeVert sa 37 poena i devet asistencija, Harris i Luwawu su postigli 19, a Allen je imao 14 poena i 11 skokova.

Meč između Portlanda i Memphisa igra se u subotu od 20.30.