22. 01. 2020 - 22:43
Juventus rutinski riješio Romu i plasirao se u polufinale Kupa...
907
Juventus rutinski riješio Romu i plasirao se u polufinale Kupa Italije, Pjanić odigrao cijeli meč

RONALDO DOVEO STARU DAMU U VODSTVO

0

Juventus je u Torinu pobijedio Romu rezultatom 3:1 i plasirao se u polufinale Kupa Italije.

Roma je nešto bolje otvorila meč i u nekoliko navrata je uspjela zaprijetiti domaćem timu, no bezuspješno. Mreže su mirovale sve do 26. minute kada je Cristiano Ronaldo prošao po lijevoj strani i pogodio za vodstvo Juventusa od 1:0.

Igrala se 38. minuta kada je Rodrigo Bentancur šutirao snažno u donji lijevi ugao gola Rome, a lopta je od stative ušla u mrežu za 2:0.

"Stara dama" je do odlaska na odmor,uspjela postići još jedan gol, a strijelac u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena bio je Leonardo Bonucci, koji je pogodio glavom iz blizine za 3:0. Već tada bilo je sasvim jasno da Stara dama ide u polufinale.

Roma je u nastavku uspjela samo smanjiti zaostatak kada je u 50. minuti golman Juventusa Gianluigi Buffon skrenuo loptu u svoju mrežu za 3:1, što će biti i konačan rezultat.

Miralem Pjanić je odigrao cijelu utakmicu u redovima Juventusa, dok Edina Džeke nije bilo u sastavu Rome zbog suspenzije.