907
BARCA DUBOKO U NADOKNADI IZBJEGLA NEVIĐENU BLAMAŽU Griezmann je spasilac

KUP KRALJA

0

Barcelona ipak nije dopustila iznanađenje i nakon preokreta savladala je trećeligašku ekipu UD Ibica-Eiviza rezultatom 2:1 u utakmici šesnaestine finala Kupa kralja.

Domaćini su do gola došli u devetoj minuti meča, kada je po lijevoj strani prodor napravio Perez Mateo, a njegovu povratnu loptu u pogodak je pretvorio Pep Kabelje (Cabelle) za erupciju oduševljenja navijača španskog trećeligaša.

Domaća ekipa ubrzo je još jednom zatresla mrežu Barcelone, ali je sudija poništio pogodak zbog ranijeg prekršaja.

Barcelona je do izjednačenja došla u 72. minuti, a strijelac je bio Antoan Grizman (Antoinne Griezmann). Konačan rezultat postavio je Grizman u 95. minuti meča i tako omogući španskim prvacima prolazak dalje.

Trener Barcelone Kike Setjen (Quique Setien) odlučio je odmoriti većinu prvotimaca za ovaj susret, a Lionel Mesi (Messi) nije ni doputovao s ekipom.