02. 07. 2019 - 11:10
NAŠ TENISER NIJE IMAO ŠANSE: Nevjerovatan potez Urugvajca, je...
907
NAŠ TENISER NIJE IMAO ŠANSE: Nevjerovatan potez Urugvajca, je li ovo potez sezone?!

sport.ba
0

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur jučer je izgubio u 1. kolu Wimbledona od Urugvajca Pabla Cuevasa sa 3:2 u setovima (4:6 7:6 2:6 6:4 6:2).

Nakon što je na početku ove sedmice pao na ATP listi za čak 28 pozicija, Damir je današnjim porazom propustio priliku da odbrani prošlogodišnje bodove pa će dodatno pasti na ATP listi zbog ove eliminacije.

Ipak, jučerašnji meč je bio prava poslastica za teniske sladokusce s nekoliko zaista fantastičnih poteza koji se rijetko mogu vidjeti. Urugvajac je s vremena na vrijeme radio prava čuda na terenu te opravdao zašto je nekad bio među 15 tenisera na ATP listi. On je na ovom meču odigrao i najbolji potez jučerašnjeg dana na Wimbledonu, a on je to uradio u veoma važnom trenutku u petom setu.

Njemu između ostalog pripada i najbolji potez jučerašnjeg dana na Wimbledonu, a Cuevas je to uradio sredinom posljednjeg seta kada mu je bilo baš vrlo bitno.