Mladi Španci su prvaci Evrope!
907

Mahir Suljagic (Sport.ba)
0

Španci su u finalu igrali protiv Njemačke na Dacia Areni u Udinama te pobijedili sa 2:1.

Na samom otvaranju meča dalo se naslutiti da će ovo biti noć 'Crvene furije' jer je Fabian Ruiz, fudbaler Napolija, postigao vrlo lijep gol sa 20-ak metara za vodstvo svoje selekcije. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo pri rezultatu koji je postavljen u 7. minuti.

U nastavku meča Nijemci su krenuli nešto ofanzivnije što je ostavilo prostor za napade Španije, a jedan takav iskoristio je fudbaler Dinamo Zagreba Dani Olmo koji pogađa za 2:0.

Nijemci su kasnije krenuli na sve ili ništa te su stigli do jednog gola i to u 88. minuti preko Amirija. Ipak, vremena za izjednačenje baš i nije bilo...

Španija je na ovaj način ostvarila i četvrtu vezanu pobjedu na turniru koja joj je donijela i titulu.

Za kraj ćemo nabrojati i početnu postavu mladih Španaca, jer ko zna, možda će neki od ovih fudbalera u budućnosti biti velike zvijezde. Treba reći i to da su pojedinci već sada u velikim klubovima i igraju zapaženu ulogu.

Španija: Sivera, Junior, Aguirregabiria, Vallejo, Nunez, Ruiz, Roca, Fornals, Caballos, Olmo, Oyrzabal.