Široki preokreuo susret i poveo u seriji protiv Sparsa
907

KOŠARKAŠKA LIGA BIH

0

Košarkaši Širokog Brijega večeras su rezultatom 77:66 savladali ekipu Sparsa u prvoj utakmici finalne serije doigravanja za naslov prvaka BiH.

Široki Brijeg je bio favorit na svom parketu i tu je ulogu opravdao, mada nije lako došao do pobjede. Spars je bio bolji u prvoj četvrtini i dobio ju je sa 19:17, a domaći tim je stigao do poravnanja do poluvremena, te je prvi dio okončan rezultatom 35:35.

Široki Brijeg je bio nešto bolji u trećoj četvrtini, u kojoj je stigao do prednosti rezultatom 52:50, a do kraja meča je odigroa odlično i u posljednjoj četvrtini njegova pobjeda i nije baš dolazila u pitanje. Široki Brijeg je slavio sa konačnih 77:66.

Dario Drežnjak je za Široki ubacio 20 poena, uz 4 skoka, dok je za goste Nemanja Protić ubacio 18 poena uz 7 asistencija i skok.