Ratnici nakon velikog preokreta stigli do druge pobjede nad...
907
Ratnici nakon velikog preokreta stigli do druge pobjede nad Blazersima

NBA PLAY-OFF

0

Košarkaši Golden Statea poveli su 2:0 u finalnoj seriji Zapadne konferencije protiv Portlanda. Aktuelni šampion NBA lige slavio je na svom parketu nakon velikog preokreta rezultatom 114:111 i tako stigao do drugog trijumfa.

Sve je djelovalo sjajno za goste nakon prvog poluvremena (50:65) u kojem su imali i 17 poena prednosti. Međutim, u trećoj četvrtini domaći uspijevaju smanjiti prednost Portlanda serijom 13:0 te se ova dionica završila u egalu (89:89).

U posljednjoj četvrtini Warriorsi su nametnuli svoj ritam i na kraju ostvarili vrlo bitnu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stephan Curry s 37 poena, a tome je dodao po osam skokova i asistencija.

U redovima Portlanda najzapaženiji bio Damian Lillard s 23 poena, pet skokova i deset asistencija.

Serija se sada seli u Portland, naredna utakmica igra se u večeri između subote i nedjelje.

Večeras će biti odigran i drugi susret finala Istoka, Milwaukke dočekuje Toronto i vodi u seriji s 1:0.