Brose Bamberg sjajnom završnicom do izjednačenja u seriji!
907

DOBRA IGRA U KLJUČNIM TRENUCIMA

0

Košarkaši Brose Bamberga slavili su pred svojom publikom protiv minhenskog Bayerna rezultatom 78-65, te su tako poravnali rezultat u seriji na 1-1.

Bayern je dobio prvu četvrtinu sa 16-19, u nastavku dolaze i do 13 poena viška, ali je Brose serijom u posljednjim minutima prvog poluvremena uspio da spusti deficit pred odlazak na veliki odmor na samo pola koša. U trećoj dionici Brose dolazi i do preokreta, da bi se zahvaljujući poenima Bavaraca u posljednjim sekundama na odmor pred odlučujući kvartal otišlo sa neriješenim rezultatom. U odlučujućoj četvrtini je domaćin bio daleko bolji rival, stekli su brzo i dvocifrenu prednost, te su na kraju slavili i oduzeli priliku Bavarcima da u svom domu, u utakmici broj tri, imaju "meč loptu".

33336013-10155739506642545-5856124480018972672-n

Aktuelne šampione je do pobjede predvodio Dorell Wright sa 22 poena koji je proglašen i za igrača utakmice, pratili su ga Maodo Lo sa 14, Hackett sa 11 i Aleksej Nikolić sa 10 postignutih poena. U ekipi Dejana Radonjića istakao se Cunnigham sa 16 poena, pola koša manje dodao je Barthel, dok je 12 poena upisao Booker.