PET GOLOVA U SAN SEBASTIJANU Domaći slavili nakon penala
907

WILLIAN JOSE HEROJ

0

Prva utakmica 37-og kola španske Primere, donijela je pravu golijadu. Baskijski tim je od samog starta napadao. Već u 18-toj minuti došli su do vodstva preko Oyarzabala, da bi bivši igrač Reala i Valencie Sergio Canales u 25-tom minutu udvostručio prednost.

canales

Samo minut je trajalo slavlje domaćih, jer već na drugoj strani Rico na asistenciju Guerrera smanjuje na 2-1, i vraća nadu Leganes-u za bodovima. Ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

Nakon samo osam minuta nastavka, Guerrero vraća stvari na početak svojim četvrtim golom u sezoni.

Nakon tog gola, Real Sociedad je počeo igrati ofanzivnije. Uz par propuštenih prilika Sociedada, u 78-oj minuti sudac Jimenez je vidio povlačenje u šesnestercu gostiju i nije propustio pokazati na bijelu tačku.
Siguran izvođač bio je Brazilac Willian Jose koji se ovim golom izjednačio sa Carlosom Baccom na osmom mjestu liste strijelaca Primere sa 15 postignutih golova.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao i Real se učvrstio na sredini tabele.