Murcia nije mogla protiv sjajne publike u Atheni, AEK u finalu...
907
Murcia nije mogla protiv sjajne publike u Atheni, AEK u finalu Lige šampiona

FINAL FOUR

0

Danas se ekipa Monaca plasirala u finale final foura koji se igra u Atheni, a domaća momčad AEK Athene im se pridružila nakon pobjede protiv Murcie koja nije mogla igrati pod pritiskom sjajne domaće publike.

Momčad Murcie je solidno počela utakmicu i do 17:11 igrali su veoma dobro, ali onda velika serija domaće ekipe polako je prelomila utakmicu, a na kraju prve četvrtine bilo je 18:17 za AEK. Sredinom druge četvrtine bilo je 37:22 što je bilo velikih plus petnaest za AEK, a momčad Murcie uspjela je do poluvremena da smanji zaostatak na šest poena. Rezultat na poluvremenu bio je 40:34.

Treća dionica donijela je pravu dramu jer je Murcia u dva navrata imala poen prednosti, a mogli su i do veće, no nisu pogađali. Na kraju je ipak AEK imao prednost, ali od samo jednog poena. Sve što je Murcia imala bilo je 56:56 na samom početku, a onda je AEK otišao na plus osam pred sami kraj kod rezultata 76:68. Uspjela je Murcia da dođe do 75:76, ali do izjednačenja nisu mogli jer je AEK pogodio jedno slobodno bacanje i AEK će igrati veliko finale pred svojim navijačima.