04. 05. 2018 - 19:11
Elmedin Kikanović odveo Monaco do finala Lige šampiona
907

0

Sjajnu utakmicu danas je odigrao Elmedin Kikanović u dresu svog Monaca i odveo je svoju ekipu do pobjede protiv Ludwigsburga rezultatom 87:65.

Monaco je u prvoj dionici imao vodstvo jedino pri rezultatu 3:2, a do kraja dionice pokušavali su samo da smanje prednost koju je imao Ludwigsburg koji se pitao za sve na terenu i na kraju su prvu četvrtinu završili rezultatom 20:11. U drugoj četvrtini Monaco se vratio u igru i zaigrali su mnogo bolje, a dobili su ovu četvrtinu rezultatom 25:18. Nije pobjeda Monaca bila dovoljna da pređu u vodstvo, ali Ludwigsburg je imao samo dva poena prednosti.

Odmah nakon poluvremena Ludwigsburg je opet krenuo siloviti, a uspjeli su doći do plus šest. No tu je stalo sve. Monaco je totalno preuzeo inicijativu i na kraju treće četvrtine imali su sedam poena prednosti, da bi u posljednjoj dionici igre totalno razbili Ludwigsburg rezultatom 26:11.

Monaco ovom pobjedom ide u finale Lige šampiona i čeka boljeg iz duela AEK Athene i Murcie, a utakmica se igra večeras sa početkom u 20:30h. Najbolji u Monacu bio je naš Elmedin Kikanović sa 19 poena, a imao je 6/6 za dva poena i 1/1 za tri. Statistiku su pokvarila slobodna bacanja koja je šutirao ispod prosjeka 4/9. Gerald Robinson je dodao 16 u Monacu, a Christopher Evans 17. U poraženoj ekipi Johnson Kerron postigao je 12 poena, dok je 11 dodao Adika. Ništa lošiji nisu bili ni Elgin Cook, te Walkup Thomas sa po 10 poena.